Iniekcje ciśnieniowe

Sposobów na wzmocnienie uszkodzonego muru, a także poprawę jego izolacyjności, jest co najmniej kilka. Iniekcje ciśnieniowe wykazują się w tym zakresie najwyższą skutecznością. Warunkiem osiągnięcia pożądanego efektu jest profesjonalne wykonanie iniekcji, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, zapewniającego także bezpieczeństwo zabiegu. Jak więc powinno się wykonywać iniekcje ciśnieniowe?

Pierwsze, o czym warto wspomnieć, to fakt, że samodzielnie wykonanie iniekcji ciśnieniowej jest niezwykle trudne. Liczy się bowiem odpowiedni sprzęt, a także doświadczenie. Nieumiejętne nawiercenie otworów w ścianie czy też zbyt wysokie ciśnienie iniektora, może przyczynić się do osłabienia ściany. Lepiej więc zlecić ten zabieg specjalistom, którzy profesjonalnie wykonają iniekcje ciśnieniowe, bez ryzyka zniszczenia muru.

Iniekcje ciśnieniowe Kraków

Iniekcje ciśnieniowe Kraków to praca kilkuetapowa. Proces iniekcji rozpoczyna dokładna analiza stanu ściany, jej grubości oraz stopnia zawilgocenia. Na tej podstawie można precyzyjnie dopasować optymalną metodę iniekcji. Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworów, o odpowiedniej średnicy i rozstawie, które będą służyły do podania iniektora w głąb muru. Same otwory jednak nie są wystarczające. W tym przypadku niezbędne jest umieszczenie w nich tak zwanych pakerów, którymi będzie wtłaczany iniektor.

Aby bezpiecznie przeprowadzić iniekcje ciśnieniowe, niezbędne jest dopasowanie właściwego poziomu ciśnienia. Zwykle wartość ta nie przekracza 10 barów. Niezwykle ważne jest również podawanie iniektora pod stałym ciśnieniem. Gwarancją utrzymania zadanego parametru są specjalistyczne urządzenia służące do wtłaczania preparatu, które z określoną siłą podają iniektor do pakerów. Warto także wspomnieć o samych środkach do iniekcji, które powinny cechować się doskonałymi parametrami jakościowymi, aby osiągnąć pożądany efekt zabiegu.

Udostępnij: