Co to jest mobilna betoniarka?

Mobilna betoniarka lub mobilny dozownik do betonu, jak jest czasem nazywany, to rozwiązanie do produkcji betonu na żądanie. Mobilna betoniarka (betoniarnie białystok) to urządzenie wsadowe zamontowane na podwoziu – zwykle ciężarówki lub przyczepy – i transportujące niezmieszany materiał (piasek, cement, grube kruszywo, wodę i wszelkie inne materiały lub chemikalia potrzebne do bardziej specjalistycznych zastosowań) na miejsce pracy i zmieszane w sposób ciągły lub przerywany, zgodnie z wymaganiami dla świeżego betonu o maksymalnej wytrzymałości.

Dowolna ilość betonu może być produkowana od jardów do 400 jardów lub więcej dziennie do ciągłego wylewania, o ile jednostka jest ponownie ładowana materiałami w miejscu pracy. Dozowanie objętościowe opiera się na objętości, a nie na wadze, więc dzięki łatwemu procesowi kalibracji możliwe jest wyprodukowanie betonu, który będzie konsekwentnie spełniał lub przekraczał tolerancje określone w normach ASTM C685 i AASHTO M-241, a także wymagania DOT. Za każdym razem będziesz mieć dokładną ilość potrzebną.

Mieszanie materiałów jest procesem ciągłym, polegającym na mieszaniu kruszyw, piasku, cementu, wody i domieszek za każdym razem w celu uzyskania dokładnej mieszanki. Operator może zatrzymać mieszanie i dostawę i rozpocząć ponownie w dowolnym momencie, co pozwala produkcji zrównoważyć wymagania dotyczące wykończenia i rozmieszczenia załóg lub innych wymagań pracy.

Mieszane projekty można zmieniać lub modyfikować bez przesuwania maszyny; operator może dokonać korekty w dowolnym momencie zgodnie z wymaganiami miejsca pracy. Po zakończeniu pracy czyszczenie jest łatwym procesem, ponieważ myje się tylko obszar miksera.

Mobilne betoniarki mają oddzielne przedziały materiałowe

Mieszalniki mobilne przewożą materiały takie jak piasek, cement i grube kruszywa w podzielonych pojemnikach zamontowanych na urządzeniu; wszystkie pojemniki są ładowane od góry, a pojemnik na cement posiada wodoszczelną pokrywę. Woda jest również przenoszona w mieszalniku w zbiornikach, wielkość zbiornika może się różnić w zależności od modelu.

Piasek i kamień są przewożone w dzielonym obok siebie, otwartym koszu, przy czym piasek ma 45% objętości kosza, a bok kamienia 55%. Kruszywa można przewozić oddzielnie lub mieszać w zależności od potrzeb, zgodnie z mieszanką projektową; wszechstronność mieszarek mobilnych pozwala na praktycznie nieograniczoną liczbę mieszanek betonowych.

Cement najwyższej klasy od betoniarnie białystok przewożony jest w wodoszczelnym koszu z automatycznymi wibratorami i urządzeniami mechanicznymi zapewniającymi dokładne dozowanie cementu i stały dopływ cementu do podajnika. Woda jest transportowana w zbiornikach i pompowana do mieszalnika; regulatory przepływu wody i przepływomierze dokładnie monitorują przepływ, zatrzymując się i uruchamiając automatycznie po zatrzymaniu lub uruchomieniu przenośnika taśmowego.

W przypadku innych wymagań dotyczących wydajności betonu lub zadań specjalistycznych, domieszki płynne, takie jak przyspieszacze, opóźniacze, środki napowietrzające, modyfikowany lateks itp. mogą być przenoszone w oddzielnym systemie, który wprowadza składnik w razie potrzeby za pomocą regulatorów przepływu i przepływomierzy.

Z jakiego systemu dozowania korzystają mobilne betoniarki?

Mierzenie (lub dozowanie) objętości, a nie masy, jest sercem mobilnego mieszalnika wolumetrycznego, a produkt końcowy ma dokładność lepszą niż +/- 1%. Materiały są przechowywane w oddzielnych pojemnikach i na podstawie projektu mieszanki są dodawane do mieszanki; umożliwia to operatorowi mieszanie na miejscu dokładnie tego, co jest potrzebne, eliminując nadwyżki i niedobory. Dozowanie daje operatorowi kontrolę nad projektem mieszanki i ilością mieszanej.

Mieszanie

Zróżnicowanie mobilnych betoniarek polega na tym, że materiały są mieszane na miejscu, dzięki czemu mieszanka jest świeża i nie zaczęła się układać ani nie została odrzucona z powodu spóźnienia na miejsce pracy. Materiały są dokładnie mieszane w procesie objętościowym, aby uzyskać wysokiej jakości beton w dokładnie potrzebnej ilości.

Beton jest za każdym razem świeży i maksymalnie wytrzymały, sprawdź tę białą księgę porównującą wydajność betoniarki wolumetrycznej z tradycyjną gotową mieszanką. Beton produkowany przez mobilne betonomieszarki spełnia normy określone przez normy ASTM 685 i AASHTO M-241 oraz wymagania DOT.

Jakie są zalety korzystania z mobilnych betoniarek prosto od betoniarnie białystok?

Korzyści dla Twojej firmy

  • Zwiększ zyski płacąc mniej za beton, miej lepszą kontrolę nad swoim harmonogramem i czasem pracowników.

  • Rozszerz typ aplikacji do betonu, które możesz oferować w ramach swojej działalności, o jedną mieszarkę lub wykonuj wiele zadań bez konieczności wracania do zakładu między zadaniami.

Korzyści dla Twoich klientów

  • Wyeliminuj reklamacje dotyczące braków i nadwyżek, mieszając świeże na miejscu w wymaganej ilości.

  • Obsługuj krótkie ładunki, sytuacje awaryjne lub prace weekendowe za pomocą miksera, który jest elastyczny i może być używany do prac o dowolnej wielkości w krótkim czasie.

Udostępnij: