Obudowy studni
Obudowa studni głębinowej pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim zabezpieczającą wodę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak liście, żwir czy insekty. Jest także ważnym elementem technologicznym, ponieważ to tam znajduje są infrastruktura, pozwalająca na korzystanie ze studni, na którą składają się między innymi: zawory, manometr, wodomierz czy aparatura do pomiaru wody.
Decydując się na budowę studni, warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jej obudowę. Jednym z istotniejszych elementów jest stabilność studni. Odpowiednio dobrana obudowa studni zapewnia stabilizację konstrukcji w gruncie, co wpływa bezpośrednio na bezproblemowe korzystanie z wody.
Jakie więc powinny być obudowy studni? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Musi zapewniać nie tylko właściwą ochronę wody przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim być odporny na zmienne warunki chromosferyczne i korozję. Doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne i trwałe obudowy wykonywane z tworzywa PCV.
Prawidłowo wykonana zabudowa studni zapewnia bezpieczeństwo oraz niezakłócone korzystanie ze studni. Warto więc decydować się na rozwiązania sprawdzone, cechujące się wysoką skutecznością i estetyką wykonania. Wspomniane zabudowy z PCV charakteryzuje również niska waga, ułatwiająca transport i montaż. Dostępne są różne średnice zabudowy, dopasowane do rodzaju studni, jaka została wybudowana. Na rynku można spotkać zabudowy: fi 110, fi 125, fi 140, fi 160 oraz fi 200, w których doborze pomogą specjaliści, zajmujący się budową zbiornika.