Budowlane perypetie

Każdego roku i jesteśmy w stanie w to uwierzyć bez dodatkowych potwierdzeń dzieje się coś złego. Przykłady tego pchają się na nas szturmem, dobijając do naszej świadomości każdego i z każdej strony. Przez telewizor, radio, gazetę, a ostatnio najwięcej przez internet.

Tak bywa na przykład, kiedy mamy do wykonania dzieło. Na przykład montaż wentylacji w domu. Informacje mogą pokonać nasza przepustowość. Percepcja naszych zmysłów ma ograniczone możliwości. Jednak sortując dane można dojść do budujących wniosków i skończyć wszystko we właściwym czasie oraz cieszyć się efektem osiągniętym dzięki własnej pomysłowości i uporowi.

Tylko przytomność umysłu i ponadprzeciętne umiejętności mentalne mogą nas uratować w tej sytuacji. Nie da się przecież w świadomy sposób reagować na wszystkie bodźce i analizować wszystko, co napływa ze świata, choćby tylko najbliższego. Dlatego trzeba filtrować bodźce i dać się im ogłuszyć w żadnym wypadku. Jeśli zaniechamy działanie, to już koniec. Kto nie idzie do przodu, cofa się przecież.

Udostępnij: