Jakie są główne zalety rekuperacji?

Oto główne zalety rekuperacji:

1). Możliwość zamontowania gruntownego wymiennika ciepła – należy wiedzieć, że zanim powietrze trafi do rekuperatora, może zostać podgrzane porą zimową i schłodzone latem przez gruntowny wymiennik ciepła. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać energię zgromadzoną na ziemi i zwiększyć zyski energetyczne z systemu rekuperacji.
2). Możliwość kontroli dopływu powietrza – należy wiedzieć, że dzięki sterownikowi możemy zwiększać lub zmniejszać intensywność wietrzenia. Jest to bardzo przydatne, kiedy na przykład w domu przebywa więcej osób czy z kuchni dochodzą intensywne zapachy.
3). Lepsza jakość powietrza w domu – należy wiedzieć, że centrale wyposażone są w filtry, które eliminują pyłki i zanieczyszczenia z powietrza dostarczanego do budynku. Takie działanie pochwalą nie tylko osoby mające alergię. Warto dodać, że w sprzedaży są również dostępne urządzenia z filtrami antysmogowymi.
4). Brak kominów – należy wiedzieć, że nie musimy wcale ponosić kosztów na wybudowanie kanałów wentylacyjnych, które są niezbędne przy wentylacji grawitacyjnej.
5). Ograniczanie strat ciepła – należy wiedzieć, że w zależności od standardu budynku, tradycyjna wentylacja grawitacyjna odpowiada aż za 30-50% strat ciepła. Dlatego też zastosowanie rekuperacji pozwoli nam obniżyć je do kilku procent.

Udostępnij: