Właściwości płytek antypoślizgowych

Płytki to jeden z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych na podłogę. Wybierając je trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich estetykę oraz ogólny wygląd, ale także na ich właściwości. Płytki podłogowe nie mogą być przede wszystkim zbyt śliskie, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne. Warto więc przede wszystkim w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia postawić na płytki antypoślizgowe.

Dlaczego warto wybrać antypoślizgowe płytki?

Powierzchnia tego rodzaju płytki posiada specjalną strukturę, która sprawia, że nawet gdy są one mokre nie są śliskie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że się na nich pośliźniemy i upadniemy. Parametr ten przez producentów oznaczany jest literą R oraz cyfrą z zakresu 9-13. Wybierając płytki oznaczone takimi symbolami możemy mieć pewność, że będą one w pełni bezpieczne.

Płytki antypoślizgowe powinno stosować się nie tylko w łazience i kuchni, ale także przy wejściach do domu, korytarzach, na schodach, a nawet w garażach. Jest to rozwiązanie polecane przede wszystkim dla gospodarstw domowych, w których mieszkają małe dzieci oraz osoby starsze. Tego rodzaju płytki dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach, dzięki czemu z łatwością można wybrać takie, które idealnie wkomponują się w całą aranżację pomieszczeń i świetnie je uzupełnią.

 

Udostępnij: