Styl francuski w naszych wnętrzach

Choć wielu z nas mieszka w nowych domach lub mieszkaniach, moda na antyki trwa w najlepsze. Wiekowe meble w dalszym ciągu świetnie się sprawdzają w aranżacjach wnętrz, są też podstawą wielu ciekawych stylów wnętrzarskich. Z mebli takich chętnie korzysta m. in. styl francuski, który ma wielu sympatyków. Co warto wiedzieć na jego temat?

Aranżacja wnętrz w stylu francuskim to wiele możliwości i rozwiązań, dzięki którym każdy z nas może urządzić dom w taki sposób, by możliwie jak najlepiej spełniał on nasze indywidualne oczekiwania. Oczywiście antyki zajmują tu bardzo ważne miejsce, jednak nikt nie powiedział, iż muszą one stanowić podstawę aranżacji. Bywa przecież i tak, że zabytkowe meble we wnętrzach utrzymanych w tym stylu pojawiają się tylko jako dodatek. Dzięki temu na styl francuski mogą postawić zarówno posiadacze starych domów oraz dużych mieszkań w historycznych kamienicach, jak i ci, którzy mają nowoczesne mieszkania w typowych, współczesnych blokach. W tym drugim przypadku należy tylko zadbać o to, by w ciekawy sposób połączyć nowoczesne akcenty ze starociami.

We wnętrzach urządzonych w taki sposób, rolę bardzo ważną zajmuje też kolorystyka. Świetnie sprawdzają się tu jasne ściany oraz drewniane parkiety. Połączenie takich elementów z opływowymi, pięknie udekorowanymi meblami, może dać rewelacyjne efekty.

Udostępnij: