Piękny przedpokój: co zrobić?

Są w naszych mieszkaniach takie pomieszczenia, których urządzenie staje się wielkim wyzwaniem. Jednym z nich jest przedpokój. Dlaczego aranżacja takiego wnętrza jest trudnym zadaniem? Co można zrobić, by osiągnąć wspaniałe efekty?

Każdy, kto chce urządzić przedpokój, musi się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. To pomieszczenie zazwyczaj wyróżnia się ograniczonymi rozmiarami i brakiem światła. Długi, wąski i ciemny przedpokój można jednak zamienić w praktyczne i ciekawe zarazem wnętrze. Jak? Umiejętne stosowanie kolorów oraz wybór mebli, dzięki którym powierzchnia tego pomieszczenia zostanie możliwie jak najlepiej zagospodarowana – oto podstawowe zasady, o których należy pamiętać. W chwili, gdy stawiamy meble, musimy pamiętać o jednym – przedpokój to ważny trakt komunikacyjny, zatem pozostawienie wolnej przestrzeni „do chodzenia” jest tu sprawą bardzo ważną.

Wąskie, wysokie meble na wymiar, wnęki oraz szafy z przesuwnymi drzwiami- oto rozwiązanie, które może się w takim pomieszczeniu bardzo dobrze sprawdzić. Lustro na drzwiach szafy, praktyczna półka na buty, jasna tapeta oraz podłoga, wykonana z trwałego i przyjemnego dla oka materiału – to kolejne kwestie, o które warto zadbać. Dzięki temu nasz przedpokój stanie się przyjemniejszym wnętrzem oraz wspaniałą wizytówką naszego mieszkania.

Udostępnij: