Rolety zewnętrzne natynkowe

Dość wielu z nas wie o tym, że te rolety zewnętrzne natynkowe dzielą się na zamykane elektrycznie i na te zamykane ręcznie. Pewna część takowych zabezpiecza okna i drzwi przed skutkami wandalizmu, ale  inne jedynie po części chronią przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak dość silny wiatr. Kluczowe znaczenie ma też i to, że od funkcji i zaawansowania technicznego zależy cena takich role, czyli za te chroniące przed wandalizmem nie zawsze płaci się te grube pieniądze, bo ta wzorowa ochrona nie zawsze jest wymaganą.

Ochrona.

Rolety zewnętrzne natynkowe zaliczane do tych chroniących przed włamaniem to dość wiele klas jeśli chodzi o ochronę. Pewna część z nich wytrzyma dziesiątki uderzeń masywnym młotem i pozostaną one sprawnymi, ale są też i takie, które po kilkunastu próbach włamania trzeba wymienić na nowe i lepsze, bo poprzednie nie wytrzymały zbyt wiele. Istotnym jest też i to, że cena jest ściśle powiązaną z klasą tego typu rolet i widać to po ich opisach technicznych na stronach producentów.

Handel.

Rolety zewnętrzne natynkowe to dość prosty handel jeśli chodzi o te nieciekawe dzielnice powiązane z wandalizmem, bo tam właśnie rolety zaliczane do tych najpopularniejszych sprzedają się co jakiś czas. Mowa tu o tym, że młodzi ludzie uszkadzają takowe i co równie istotne znikają z miejsca zdarzenia szybko, a rolety trzeba wymienić tanio.

Udostępnij: