Przygotowanie podłogi z wylewki anhydrytowe

Wreszcie pamiętać trzeba, że wykończenie podłogi ma szczególne znaczenie i dla użytkowania pomieszczeń kolosalne znaczenie.
Jak to jest w rzeczywistości?
Realnie, wszystkie prace muszą być wykonane z największą dbałością o dotrzymanie ram technologicznych. Nie można uronić ani detalu, żeby nie trzeba było poprawiać niewłaściwie wykonanych prac.
Czy zatem wygrzewanie posadzki anhydrytowej należy wykonywać latem, czy zimą? Zasadniczo nie ma to znaczenia. Pomieszczenia nie są zamieszkałe i nie trzeba się martwic bałaganem lub przemieszczaniem lokatorów.
I właśnie takie podejście jest najbardziej zrozumiałe. Wszystkie prace muszą mieć swoja kolejność. I zasiedlanie domu może nastąpić dopiero po gruntownym wykończeniu budynku. Wtedy unika się obcowania z brygadą budowlaną i narażanie się na niepotrzebny stres.

Zapominamy też często, że lepiej opóźnić nawet o rok przeprowadzkę niż cierpieć niewygody spowodowane bałaganem i ciągłymi zmianami wokół.
Podkreślamy często niedostrzegany i pomijany fakt, iż koniec remontu i budowy jest początkiem wygodnego użytkowania nieruchomości.

Udostępnij: