Kupujemy kosiarkę do trawy

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór kosiarek do trawy. Zakup konkretnego modelu będzie zależeć od wielkości naszego ogrodu, częstości koszenia, występowania nierówności powierzchni oraz ceny, jaką jesteśmy gotowi zapłacić.

Najprostsze i najtańsze na rynku są kosiarki ręczne. Poleca się je jedynie do najmniejszych ogrodów i tylko dla tych osób, które są skłonne ponosić wysiłek fizyczny przy koszeniu. Kosiarki ręczne, choć proste mają kilka zalet. Przede wszystkim są tanie, ciche i ekologiczne.

Kolejny typ to kosiarki elektryczne. Zaleca się je do średniej wielkości ogrodów. Są stosunkowo lekkie, niezbyt głośne i wydajne. Problemem jest jedynie kabel, który nieco utrudnia pracę. Przy jej wyborze musimy pamiętać jak duży mamy zasięg, jeśli chodzi o dostęp do źródła zasilania. W miejscach gdzie brakuje dostępu do energii elektrycznej można wykorzystywać kosiarki akumulatorowe.

Kosiarki spalinowe to droższy typ kosiarek, który jednak w zamian za wysoką cenę daje pewne ważne zalety. Kosiarki spalinowe warto stosować tam, gdzie do skoszenia są duże powierzchnie. Tego typu kosiarki mają dużą moc, dlatego koszą szybko i z łatwością. Nie ma tutaj też problemu z kablami, jak to jest w przypadku kosiarek elektrycznych. Trzeba jednak pamiętać o uzupełnianiu paliwa. Kosiarka spalinowa niestety wydaje większy hałas i jest dość droga w eksploatacji.

Jak widać zależnie od wielkości ogrodu i osobistych preferencji każdy może wybrać kosiarkę idealną dla siebie.

Udostępnij: