Rodzaje bram garażowych

Na wstępie warto wspomnieć, że wybór bramy garażowej zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy na działce przed wjazdem do garażu. Rodzaj bramy wpłynie również na to, jak będziemy mogli zagospodarować wnętrze garażu. Oto rodzaje bram garażowych:

1). Rolowana górna – jest to dobre rozwiązanie do garażu o podjeździe długości auta (lub z wjazdem z ulicy). Należy wiedzieć, że kasetę rolety montuje się w nadprożu nad wjazdem.
2). Rolowana boczna – ta brama nie zajmuje miejsca na podjeździe, kiedy się otwiera, a wewnątrz garażu należy wydzielić jeden z narożników obok wjazdu na skrzynkę, do której nawijane są rolety.
3). Segmentowa górna – brama ta pasuje do garażu z krótkim podjazdem, a nawet z wjazdem w linii ogrodzenia. Segmentowa płyta po otwarciu zajmuje przestrzeń pod sufitem.
4). Segmentowa boczna – otwierając się, nie zajmuje miejsca przed garażem, a wewnątrz przesuwa się na bok ściany, więc w tym miejscu nie zbudujemy półek, za to sufit mamy wolny.
5). Uchylna – brama ta będzie komfortowa w garażu z podjazdem pozwalającym na to, żeby auto zatrzymało się w odległości 0, 5-1 m przed wjazdem. Po otwarciu skrzydło chowa się pod sufitem, więc przestrzeń o długości równej jego wysokości plus 20-45 cm (mechanizm otwierania, napęd) będzie zajęta.
6). Dwuskrzydłowa – brama ta może być montowana w garażu o dostatecznie długim podjeździe. Auto powinno się przed nią zatrzymać w odległości co najmniej 1-1, 5 m. Cała przestrzeń garażu może być w dowolny sposób zagospodarowana.

Udostępnij: