Kim jest geodeta?

Dość często widzimy na ulicy kogoś wpatrzonego w jakiś obskurny aparat na statywie. Kto to jest? Może fotograf? To geodeta Józefów, który dokonuje niezbędnych pomiarów długości (odległości) i kątów do charakterystycznych punktów w celu ustalenia ich współrzędnych, a następnie sporządzenia planu terenu lub rysunku odchyłek budowlanych.

Praca geodety w Józefowie

Geodeta Józefów – to specjalista w dziedzinie geodezji, zajmujący się wykonywaniem różnych pomiarów przestrzenno-geometrycznych na gruncie, który prowadzi geodezyjną obsługę budowy oraz inne prace związane z pomiarami i obliczeniami długości, kątów i objętości nieruchomości. Co to jest geodezja to link do osobnej strony, tekst poniżej Geodeta zajmuje się pomiarem terenowym poprzez geodezyjne pomiary terytorium, następnie w warunkach biurowych przy pomocy specjalnego oprogramowania dokonuje obliczeń współrzędnych terenu i tworzy plany i mapy topograficzne.

Praca geodety w Józefowie jest najbardziej czasochłonna w branży budowlanej. Geodeci są niezbędni w branży budowlanej, ponieważ wykonują wszystkie prace budowlane od wstępnego wydzielenia działki do oddania obiektu do użytku, pełnią rolę łącznika między projektantami a wykonawcami, przenosząc projekt z papieru w teren. Ciągła praca w terenie o każdej porze roku, w upale lub chłodzie, wykonywanie pomiarów wymaga dużej koncentracji, dbałości o szczegóły, analitycznego myślenia, obserwacji, dokładności i dobrej pamięci. W dzisiejszych czasach geodetów wspomaga cały szereg elektronicznego sprzętu geodezyjnego: tachimetry, niwelatory, skanery laserowe, geodezyjne odbiorniki GPS do precyzyjnego pozycjonowania oraz unikalne oprogramowanie.

Udostępnij: