Wiata stalowa na stalową wiatę

Wskazane jest, aby zaplanować lokalizację wiaty stalowej mając kilka ważnych względów na uwadze. Dotyczy to przede wszystkim konstrukcji stałych, natomiast w przypadku tymczasowej konstrukcji prefabrykowanej ważne jest, aby była ona łatwa w użytkowaniu, nie zasłaniała światła, ciągów komunikacyjnych. Istotne jest aby wiata stalowa nie psuła projektu działki i sama nie była narażona na negatywne wpływy środowiska.

Gdzie postawić wiatę stalową?

Wiata stalowa ma atrakcyjny wygląd, więc nie musi być chowana w odległym kącie działki lub za domem. Można dobrać pasujący kolor, który będzie współgrał z całym zespołem dachowym. Wiata stalowa musi być łatwo dostępna. Rozwiń wózek, rozwiń wąż, wyjmij skrzynki z sadzonkami – drogi nie powinny zagradzać pobliskie budynki, ogrodzenie czy sąsiednie grządki, które łatwo można uszkodzić.

Umieść wiatę na równej powierzchni, aby była stabilna i aby korpus nie wyginał się z czasem. Wskazane jest, aby budynek nie znajdował się w zagłębieniu terenu, gdzie podczas wiosennych powodzi będzie gromadzić się woda. Ważna jest również zamierzona funkcja wiaty. Jeśli planujesz przechowywać narzędzia ogrodnicze i maszyny w szopie, trudno jest myśleć o lepszym miejscu niż na drodze z domu do ogrodu lub pola. Aby przechowywać materiały budowlane, paszę dla zwierząt gospodarskich lub meble ogrodowe w sezonie zimowym, szopa może być schowana w odległym rogu działki.

Udostępnij: