Szkodniki drewna sosnowego – co warto wiedzieć o ich zwalczaniu?

Drewno sosnowe jest jednym z najczęściej spotykanych materiałów konstrukcyjnych i stolarskich w naszym kraju. Jego użycie w licznych dziedzinach życia powoduje, że obecność żerujących na nim owadów mogą powodować poważne szkody. Czym charakteryzują się szkodniki drewna sosnowego i jakie sposoby stosowane są w celu ich zwalczania?

Szkodniki drewna sosnowego – podstawowe informacje

Liczne gatunki owadów, żerujących w naturalnie występujących drzewostanach, mogą również stanowić zagrożenie dla mebli lub konstrukcji, znajdujących się w siedzibach ludzi. Zawleczenie do tych obszarów szkodników drewna sosnowego może nastąpić w kilku różnych sytuacjach, jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że owady żerują najczęściej w drewnie mokrym. Prawidłowo przeprowadzony proces jego suszenia znacząco ogranicza więc ryzyko wystąpienia podobnej sytuacji.

Szkodniki drewna sosnowego , które już są obecne w domu, można wyeliminować poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów. Tego typu działania można przeprowadzić samodzielnie lub powierzyć wyspecjalizowanym firmom. Każda z tych dróg ma swoje zalety. Samodzielne prace są z pewnością tańsze, jednak należy liczyć się z tym, że mogą nie dać aż tak spektakularnych efektów, jak profesjonalne zwalczanie szkodników, wykonane przez firmę, dla której jest to podstawowa działalność.

Udostępnij: