Ławki parkowe – niezbędny element obiektów zielonych

Miasta są coraz bardziej zabetonowane. Z ulic osiedlowych znikają drzewa i trawniki, więc jedynym kontaktem z zielenią pozostają świetnie zagospodarowane parki. Takie przyrodnicze enklawy są szczególnie przyjemne do spacerowania, jednak każdy czasem potrzebuje usiąść choć na minutkę. Niezbędne okażą się wówczas ławki parkowe.

Jakie powinny być ławki parkowe?

Przede wszystkim muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych i intensywną eksploatację. Każdego dnia na każdej z nich będzie siedziało co najmniej kilka osób, co może odbić się negatywnie na stanie powierzchni przeznaczonej do siedzenia. Ławki parkowe powinny być wygodne. Zbyt niskie z nich odstraszą starszych ludzi, którzy mają problemy ze wstawaniem. Zdecydowanie warto postawić na nowocześnie zaprojektowane modele, które będą spójne z ogólną wizją architektoniczną.

Obecnie nie tylko samorządy zamawiają ławki parkowe. Również klienci prywatni, dysponujący większym skrawkiem terenu chętnie przystosowują go do celów rekreacyjnych. Ustawiona w odpowiednim miejscu w ogrodzie pozwoli obserwować uporządkowane rabaty lub ptaki, odwiedzające posadzone drzewa. Bardzo często stanowią one jeden z elementów większych zestawów mebli ogrodowych. Nierzadko można je wówczas dostać w niezwykle atrakcyjnych cenach, razem z dostawą do domu.

Udostępnij: