Jakie kolory do przedpokoju

Przedpokój bywa problematycznym pomieszczeniem w kwestii doboru kolorystyki. Wnętrze to często musi być wielofunkcyjne mimo niewielkich rozmiarów. Jest pierwszym elementem naszego mieszkania jakie widzą osoby odwiedzające nasz dom po raz pierwszy.

Nierzadko przedpokój bywa długi i wąski – w takim przypadku ściany najlepiej potraktować jasnymi kolorami. Sprawdzą się szarości i biel jeśli wolisz zimne wnętrza. Beże i słoneczne żółcienie to propozycja dla osób stawiających na przytulność. Dobrym pomysłem jest powieszenie lustra na przeciwko okna – powiększy to wąskie pomieszczenie.

Duże przedpokoje to pole do manewru dla osób lubiących ciemne ściany. Mogą wprowadzić wrażenie przytulności, ale należy uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza lub nie sprawić wrażenia mroku. Ciemne farby tylko do korytarzy z dobrym oświetleniem i dużymi oknami!

Wybór farby jest bardzo ważny nie tylko w kwestii koloru, ale również jakości. Ściany przedpokoju często będą dotykane, ocierane i narażone na zabrudzenia. Odporne na ścieranie farby sprawdzą się tu świetnie.

Udostępnij: