Jaki jest najlepszy grzejnik do łazienki?

Ogrzewanie łazienki – bez względu na jej wielkość – jest oczywiście koniecznością. Z reguły łazienka nie jest dużym pomieszczeniem, nie muszą w niej się znaleźć dwa grzejniki Poznań, a tym bardziej więcej. Najczęściej wystarczy jeden. Jaki grzejnik Poznań będzie idealnie sprawdzać się w takim miejscu? Wbrew pozorom nie jest dobrym wyborem taki grzejnik, jaki montuje się w pokoju czy kuchni.

Grzejniki pokojowe mogą w łazience szybko rdzewieć

Klasyczne grzejniki panelowe, które sprawdzają się w kuchni czy pokojach, raczej nie powinny być montowane w łazience. Takie grzejniki Poznań oczywiście ogrzeją i łazienkę, jednak z uwagi na to, że są wykonane z delikatnego i mało odpornego na rdzewienie materiału, w wilgotnej łazience mogą szybko zacząć rdzewieć. Wystarczy kilka niewielkich uszkodzeń warstwy ochronnej grzejnika, by w tych miejscach zaczęła pojawiać się rdza. Z czasem taki grzejnik może zacząć przeciekać. Będzie nadawać się do wymiany. Do łazienki lepiej zakładać drabinkowe grzejniki Poznań przeznaczone stricte do tego typu pomieszczeń. 

Grzejniki drabinkowe łazienkowe są lepiej zabezpieczone przed ryzykiem korozji i mocniejsze. Dzięki swojemu kształtowi mogą posłużyć nie tylko do ogrzewania pomieszczenia ale i – na przykład – do suszenia prania czy też wilgotnych ręczników. Taki grzejnik drabinkowy nie jest bardzo dużym wydatkiem. Już za kilkaset złotych można kupić duży grzejnik tego typu, który ogrzeje nawet sporą łazienkę.  

Udostępnij: