Idealne ławki parkowe

Park bez obecności ławek parkowych jest czymś nie do pomyślenia i wyobrażenia. Jest to stały element, dzięki któremu można spokojnie usiąść, odpocząć czy też się zrelaksować. Chwila spędzona z książką, słuchanie muzyki lub pogawędka z przyjaciółmi to wspaniałe aktywności, które na świeżym powietrzu smakują jeszcze lepiej. 

Idealne ławki parkowe – czyli jakie? 

Jeszcze stosunkowo niedawno wszystkie ławki parkowe były do siebie niezwykle podobne. Drewniane konstrukcje o prostej formie i metalowych nogach, można powiedzieć sama nuda i powtarzalność. Dzięki temu, że nastąpił rozwój architektury ogrodowej, obecnie nasze oczy często cieszą małe dzieła sztuki, które podkreślają charakter parku i idealnie wpisują się w przyrodę. Ważna jest także sama wielkość ławki. Przyjęło się, że siedziska w parkach mają mieć szerokość wystarczającą dla trzech osób dorosłych, co daje około 150-180 cm szerokości. 

Ławki parkowe oprócz wyglądu muszą charakteryzować się także bezpieczeństwem, wszak korzystać z nich będzie wielu ludzi. Ich poziom wykonania musi być najwyższy, tak samo jak jakość materiałów, z których są wykonane. Muszą być odporne na wszelkie występujące warunki atmosferyczne. Idealna ławka parkowa więc to taka, która łączy ze sobą odpowiedni design, będąc wizytówką ogrodu, wraz z kwestiami praktycznymi.  

Udostępnij: