Dekorowanie lustrami ściennymi

Jak wykorzystujesz lustra ścienne? To jest rzeczywiście łatwiejsze niż myślisz! Bez względu na to, gdzie umieścisz lustra, możesz stworzyć nowoczesny, współczesny wygląd, nadając nowe życie dużym przestrzeniom lub dodając iluzji więcej miejsca na mniejszych obszarach. Wiele osób używa luster zamiast sztuki, a strategicznie zawieszone lusterka mogą przybrać wygląd kolekcji artystycznej, dodając urody i stylu do każdego pomieszczenia w domu. Aby w pełni wykorzystać możliwości efektów specjalnych, jakie mogą mieć lustra w pokoju, weź pod uwagę następujące kwestie:

Skoncentruj się na świetle – dzięki swoim właściwościom odbijającym lustra mogą poprawić wygląd wnętrza, rzucając akcenty w określonych obszarach, odbijając poszczególne elementy w tym pomieszczeniu, takie jak piękne meble, rośliny i akcesoria dekoracyjne. Lustra mogą również rozjaśnić ciemny kąt lub cały pokój. Umieszczenie lamp w taki sposób, aby odbijały się od lustra, rzucając światło w najdalsze zakątki ciemnego pokoju, może również wywoływać wrażenie otwartości i światła, a to może odtwarzać obszary pokoju, które zwykle nie są zauważane.

Podkreśl cechy pokoju – łatwo to zrobić z lustrami. Na przykład umieszczenie większego lustra nad kominkiem powoduje automatyczne otwarcie pokoju. Duże lustra mogą stanowić centrum jednej konkretnej ściany, odzwierciedlając znajdujące się w pobliżu meble i akcesoria.

Równoważenie okien – umieszczenie lustra między mniejszymi oknami może dać wrażenie większego okna, otwierając ścianę i tworząc wrażenie bardziej przestronnego pokoju.

Otwórz półki i szafki – ustaw lusterka z tyłu półek i szafek. Doskonale nadaje się do pokrywania brzydkich ścian lub prac malarskich. Lustrzane szafki mogą naprawdę przyciągnąć uwagę tak piękną porcelanę, ceramikę lub szkło.

Udostępnij: