Budowa wiaty stalowej

Wiaty stalowe cieszą się popularnością od dawna, nie bez powodu. Kto nie chciałby odważnych kolorów, odporności na warunki atmosferyczne i łatwości utrzymania? Ponadto, wiaty stalowe mogą być niezwykle przystępną opcją do przechowywania podwórku. Wiaty mogą obejmować szeroki zakres w cenie i jakości. Szukając najlepszej, ważne jest, aby przeczytać szczegóły tego, co każdy producent oferuje, dzięki czemu można je porównać. Projekt wiaty stalowej powinien być skrupulatnie dopracowany w każdym detalu.

Projekt wiaty stalowej

Jak w przypadku większości projektów budowlanych, należy zacząć od podstaw. Rama podłogi jest ważna, ponieważ to właśnie w nią wpasowują się panele ścienne. Po ustawieniu fundamentów należy upewnić się, że rama jest wyrównana. Rozmieść ramę podstawy sekcja po sekcji. Gdy rama jest wyrównana i przykręcona w odpowiednim miejscu, przymocuj ją do podstawy. Jest to najważniejsza część budowania wiaty stalowej. Upewnienie się, że rama jest solidna, jest największym wskaźnikiem dobrze złożonej wiaty.  Wcześniejsze zmontowanie ram może pomóc w bezproblemowym montażu. Najpierw należy wykonać ramę podstawową, o której była mowa w kroku pierwszym. Po skonstruowaniu przedniej, tylnej, lewej i prawej ramy można przystąpić do montażu. Ramy są łączone za pomocą podkładek i śrub. Przeciągnięcie śrub przez przednie otwory paneli spowoduje przymocowanie ich do drugiej ramy. Ramy te powinny zawierać płytę w kształcie litery C, aby ułatwić konstrukcję. Do ścian przymocowuje się także ceownik ścienny. Kanał znajduje się w połowie odległości między podłogą a dachem. Do każdego końca ramy przedniej można dodać prowadnice drzwi. Służą one do zapewnienia dodatkowego podparcia dla drzwi szopy i łatwego dostępu. Należy je wpasować w górną część paneli ściennych, tak aby otwór był skierowany do wnętrza budynku.

Panelowanie jest jednym z łatwiejszych etapów budowy szopy metalowej. Zaczniesz od umieszczenia panelu narożnego w jednym z tylnych narożników szopy. Panele przykręca się do ram podstawy, a następnie w razie potrzeby do dodatkowych paneli. Następnie przykręca się kątownik ścienny do górnej części tylnej ściany i tak dalej. Na środku przykręca się również ceownik ściany tylnej. Upewnij się, że pamiętasz o systemie numeracji paneli, aby umieścić właściwe panele w odpowiednich miejscach. Każdy panel zostanie umieszczony w taki sposób, aby żebro na krawędzi jednego panelu pasowało do żebra drugiego. Panele zostaną następnie przykręcone na górze, na dole i na środku do kanału ściennego. W trakcie tego procesu, podobnie jak w przypadku montażu paneli, można natknąć się na ościeżnicę. Ościeżnice są przykręcane do sąsiedniego panelu ściennego i mocowane do ramy podłogowej, ceownika i szyny drzwiowej. Podobnie jak w przypadku ścian, należy skonstruować ramę dachu. Jeśli używasz trójkątnych paneli wierzchołkowych, umieść je na górze ramy drzwi. Mocowanie ramy dachowej odbywa się w ten sam sposób, jak w przypadku szopy. Tak oto wygląda budowa wiaty – od projektu wiaty stalowej do gotowej konstrukcji.

 

Udostępnij: