Ogrzewanie podłogowe w łazience.
Ogrzewanie podłogowe w łazience jest coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem grzewczym, aby zapewnić optymalny komfort podczas wykonywania niezbędnych czynności higienicznych. Temperatura w łazience powinna oscylować w granicach 24 stopni Celsjusza, zatem być wyższa o co najmniej 4 stopnie w odróżnieniu od innych pomieszczeń.
Ogrzewanie podłogowe w łazience – co to?
Ogrzewanie podłogowe w łazience to system, który rozprowadza ciepło. W skład ogrzewania podłogowego wchodzą rury grzewcze, izolacja cieplna oraz warstwa przeciwilgociowa i wylewka betonowa, tzw. jastrych. Jastrych nazywany jest pośrednikiem energii cieplnej i ma za zadanie rozprowadzić ciepło po całym pomieszczeniu. Takie ogrzewanie jest znane jako wodne ogrzewanie podłogowe. Przy takim sposobie ogrzewania należy pamiętać, że korzystanie jest możliwe wyłącznie po uruchomieniu głównego źródła ciepła np. pompy ciepła, kotła gazowego lub na paliwo.
Oprócz wodnego ogrzewania podłogowego rozróżnia się również ogrzewanie elektryczne. Do elementów elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience należą kable grzejne, które są zatapiane w posadzce, bądź układane pod warstwą wykończeniową jak i również folię grzewczą lub matę. Mata bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach w kształcie prostokąta że względu na systemy modułowe, zaś folię grzewczą można dopasować do bardziej skomplikowanego kształtu łazienki. Zaletą ogrzewania elektrycznego jest fakt, iż z tego typu ogrzewania podłogowego możemy korzystać calu rok.